Orszak Trzech Króli w Piasecznie 2016 – relacja z wydarzenia

6 stycznia 2016 r. Fundacja Na Swoim Miejscu, we współpracy z Fundacją „Pomóż dorosnąć”, zorganizowała w Piasecznie Orszak Trzech Króli oraz Kolędowanie na rynku. Patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski oraz dziekan dekanatu piaseczyńskiego, ks. prałat Zbigniew Pruchnicki.

Orszak rozpoczął się przy budynku Domu Kultury, gdzie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie odegrały scenkę teatralną nawiązującą do wizyty Kacpra, Melchiora i Baltazara u króla Heroda. Następnie przeszedł trasą do rynku piaseczyńskiego, po drodze napotykając grono diabełków, które bezskutecznie próbowały zniechęcić uczestników do oddania pokłonu małemu Jezusowi. Punktem kulminacyjnym Orszaku była inscenizacja pokłonu Trzech Króli, która odbyła się na rynku, w pięknej scenerii szopki, w której, oprócz postaci Józefa, Maryi i Jezusa znalazły się także, ku uciesze licznie zgromadzonych dzieci, żywe zwierzęta. Na zakończenie całego wydarzenia odbyło się wspólne Kolędowanie, które poprowadził zespół Filoi z warszawskiego Wawrzyszewa. We wspólnym śpiewie pomagały śpiewniki z tekstami kolęd, które rozdawali wolontariusze ubrani w stroje anielskie. Na rynku znalazło się również stoisko z poczęstunkiem: ciastkami oraz gorącymi napojami, a ponieważ temperatura nie rozpieszczała, cieszyło się ono wielkim zainteresowaniem. Na pamiątkę udziału w Orszaku i Kolędowaniu wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe naklejki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym wydarzenie mogło się odbyć: burmistrzowi Piaseczna, staroście piaseczyńskiemu, proboszczowi parafii św. Anny, ks. Andrzejowi Krynickiemu, a także proboszczom okolicznych parafii oraz indywidualnym darczyńcom.

orszak
Orszak Trzech Króli przyciągnął wielu mieszkańców Piaseczna i okolic.

orszak
Akcent międzynarodowy – w nawiązaniu do Światowych Dni Młodzieży, odbywających się w tym roku w Polsce, Orszak witały flagi różnych państw.

orszak
Pokłon jednego z Trzech Króli.

orszak
Mała Róża w roli Jezusa, a także Krzysiek i Kasia jako Józef i Maryja.

orszak
Żywe zwierzęta w szopce wzbudziły wielką sympatię najmłodszych uczestników Orszaku.

orszak
Kolędowanie z zespołem FILOI.

orszak
Książeczki z tekstami kolęd pomagały we wspólnym śpiewaniu.

orszak

Więcej zdjęć na naszej stronie fejsbukowej.