Relacja z Orszaku Trzech Króli w Piasecznie 2017

Podobnie jak w ubiegłym roku, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Piaseczna przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku odbywał się on pod hasłem: „Gdzie śpiesznie dążycie?”.

Organizatorem wydarzenia była nasza Fundacja, której ogromnego wsparcia udzieliła pani Ewa Lubianiec. Patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski oraz dziekan dekanatu piaseczyńskiego, ks. prałat Zbigniew Pruchnicki.

Orszak wyruszył spod budynku Domu Kultury, przy akompaniamencie radosnego śpiewu kolęd. Uczestnicy Orszaku za gwiazdą betlejemską zdążali do szopki, znajdującej się na piaseczyńskim rynku, po drodze rozważając znaczenie Święta Trzech Króli, a także napotykając na różne trudności i przeszkody, wśród których znalazły się takie jak grupka diabełków, próbująca sprowadzić Orszak na manowce, a także niebywale niska temperatura. Mimo tych niedogodności Orszak i Trzej Królowie dotarli przed oblicze Maryi, Józefa i Dzieciątka, by złożyć swoje dary i oddać pokłon. Organizatorzy wydarzenia zapewnili uczestnikom możliwość rozgrzania się na wiele sposobów: poprzez wspólne kolędowanie, energicznie i z werwą prowadzone ze sceny przez zespół „Rodzinne granie” oraz za pomocą gorącej herbaty i czekolady, serwowanej wraz ze słodkim poczęstunkiem. Atmosferę podgrzewały także emocje związane z ogłoszeniem wyników konkursu „Przebierz się na Orszak”, w którym zdobywcami nagród zostali Gustaw Klaus (1 miejsce), Agnieszka Fabiszewska (2 miejsce) oraz Tadeusz i Teresa Frączek (3 miejsce). Nie zabrakło okolicznościowych pamiątek dla każdego uczestnika Orszaku: papierowych koron, naklejek z logo Orszaku, a także pięknie wydanych śpiewniczków z tekstami kolęd.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym wydarzenie mogło się odbyć: burmistrzowi Piaseczna, staroście piaseczyńskiemu, proboszczowi parafii św. Anny, ks. Andrzejowi Krynickiemu, a także proboszczom okolicznych parafii oraz indywidualnym darczyńcom. Specjalne podziękowania przekazujemy sklepowi z grami Giermek, który podarował gry planszowe dla zwycięzców w konkursie „Przebierz się na Orszak”.

Dziękujemy za wsparcie także: Piekarni Krzosek, Kawiarni Fryderyk, sklepowi Max, sklepowi Kaufland oraz hipermarketowi Auchan.

logo_gminapno
logo_powiatpno
logo_swanna
logo_fryderyk
logo_giermek
logo_krzosek
logo_kaufland
logo_auchan

 

Pomimo niskiej temperatury wielu mieszkańców Piaseczna i okolic wzięło udział w Orszaku.
Pomimo niskiej temperatury wielu mieszkańców Piaseczna i okolic wzięło udział w Orszaku.

Przejściu pochodu towarzyszył radosny śpiew kolęd.
Przejściu pochodu towarzyszył radosny śpiew kolęd.

Na drodze napotkaliśmy pewne przeszkody...
Na drodze napotkaliśmy pewne przeszkody…

W Orszaku licznie wzięły udział dzieci. Na pierwszym planie - p. Ewa Lubianiec, animująca przemarsz.
W Orszaku licznie wzięły udział dzieci. Na pierwszym planie – p. Ewa Lubianiec, animująca przemarsz.

Maryja i Józef (w tych rolach Agata i Artur) oczekujący na pokłon Trzech Króli.
Maryja i Józef (w tych rolach Agata i Artur) oczekujący na pokłon Trzech Króli.

Trzej Królowie w pełnej gali.
Trzej Królowie w pełnej gali.

Zespół
Zespół „Rodzinne granie” poprowadził wspólne kolędowanie wieńczące Orszak.

Jak co roku Orszak nie mógłby odbyć się, gdyby nie wsparcie i entuzjazm wolontariuszy :)
Jak co roku Orszak nie mógłby odbyć się, gdyby nie wsparcie i entuzjazm wolontariuszy 🙂

Do zobaczenia w przyszłym roku!
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Więcej zdjęć na fejsie.